http://hjms.ir/templates/hjms1.jpg

استاد مهاجر با کوله باری از تجربه از کره جنوبی برگشت

استاد حسن مهاجر منقوش رئیس سبک هوجون موسول ایران که برای شرکت در کنفرانس بین المللی هنرهای رزمی به ک...

درپی سفر استاد مهاجر به کره جنوبی تفاهم نامه همکاری در زمینه توسعه هاپکیدو K.H.G.A در ایران بسته شد

با توجه به سفر استاد مهاجر رئیس سبک هوجون موسول ایران به کره جنوبی و ملاقات ایشان با مسئولین انجمن ه...

سمینار بین المللی هنرهای رزمی کره ای با حضور استاد مهاجر در هندوستان با موفقیت برگزار شد

سمینار بین‌المللی هنرهای رزمی هانگولدو با حضور استاد مهاجر رئیس سبک هـو جـون مـوسـول ایران و مدرس بی...

دیدار استاد مهاجر با حضرت آیت ا... نورمفیدی نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان

استاد حسن مهاجرمنقوش رئیس سبک هوجون موسول ایران با حضرت آیت ا.. نورمفیدی نماینده محترم ولی فقیه در ا...

دیدار استاد مهاجر با فرزند مرحوم شیخ احمد کافی

استاد حسن مهاجر منقوش رئیس سبک هوجون موسول ایران با حضرت حجت ااسلام و المسلمین حاج شیخ محسن کافی فرز...

 • استاد مهاجر با کوله باری از تجربه از کره جنوبی برگشت

  چهارشنبه, 02 خرداد 1397
 • درپی سفر استاد مهاجر به کره جنوبی تفاهم نامه همکاری در زمینه توسعه هاپکیدو K.H.G.A در ایران بسته شد

  یکشنبه, 17 تیر 1397
 • سمینار بین المللی هنرهای رزمی کره ای با حضور استاد مهاجر در هندوستان با موفقیت برگزار شد

  سه شنبه, 01 مرداد 1398
 • دیدار استاد مهاجر با حضرت آیت ا... نورمفیدی نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان

  پنجشنبه, 25 آبان 1396
 • دیدار استاد مهاجر با فرزند مرحوم شیخ احمد کافی

  پنجشنبه, 25 آبان 1396


هانگولـدو

Slider

                                                     مختصری ازتاریخچه هانگولدو

                                                                             (شمشیرزنی مدرن کره)

هنر رزمی شمشیرزنی هانگولدو توسط استاد بزرگ( کیم هی جونگ) درسال 2000  درسئول کره جنوبی پایگذاری شده و درهمان سال باتشکیل فدراسیون جهانی هانگولدو(W.H.F) رسمافعالیت خودرا آغاز نموده است.

کیم هی جونگ دارنده دان 9 هاپکیدواست اواز سال 1994میلادی، به مطالعه هانگولدو پرداخته ودر  2000میلادی کتاب آموزشی ویژه تکنیکهای علمی هانگولدو رابه ثبت رسانده است درسال 2011میلادی اولین مسابقات قهرمانی جهان  هانگولدو در آلمان برگزارشد. و درسال 2014  پانزدهمین دوره مسابقات ملی هانگولدو در کره جنوبی انجام پذیرفت ودراین مدت کلیه فعایتهای این هنررزمی ازتلویزیون ملی کره جنوبی پخش گردیده است.هنر رزمی شمشیرزنی هانگولدو باتوجه به اینکه سالهای طولانی نیست پایگذاری شده است اما دراین سالها مورد استقبال کشورهای زیادی قرارگرفته که تاکنون دربیش از20 کشورجهان نمایندگی رسمی هانگولدو را ازفدراسیون جهانی دریافت نموده اند.درایران هم استاد حسن مهاجرمنقوش یکی از اساتید باسابقه درهنرهای رزمی ایران وجهان پس از2 سال تلاش شبانه روزی وگذراندن دوره های علمی وفنی نزد اساتید بزرگ این ورزش رزمی در کره جنوبی درسال 2013موفق شد نمایندگی رسمی هانگولدو را از فدراسیون جهانی هانگولدو کره جنوبی در ایران وخاورمیانه اخذ نمایدوازآن تاریخ به بعد درحال گسترش این هنررزمی زیبا درایران وخاورمیانه می باشد. هانگولدو درحال حاضردر بیش از 10 استان ایران نظیر(گلستان،گیلان،فارس،اصفهان،چهارمحال بختیاری وغیر....) نمایندگی دارد.

لازم است بدانید هنررزمی هانگولدو درخاورمیانه دارای فدراسیون مستقل می باشد که ریاست آن را استاد مهاجربعهده دارد که این فدراسیون پس از آغاز فعالیت رسمی خود از چند کشور درخواست نمایندگی دریافت نموده است که درحال حاضرفقط کشورپاکستان مورد تایید قرارگرفته واین کشورنمایندگی رسمی رادریافت نموده است اما درخواست های کشورهای دیگردر دست بررسی می باشد.امیدواریم جمهوری اسلامی ایران بعنوان مرکزیت این هنررزمی درخاورمیانه بتواند باکمک ویاری همه اساتید بزرگ رزمی تمامی کشورهای حوزه خاورمیانه رافعال نمایدتا بدین ترتیب مربیان این کشوربتوانند با اقتدار درخاورمیانه حکومت کنند.

Slider

                                                    پادشاه بزرگ سجونگ ،بنیانگذار اساس و پایه جوسان

وقتی از مردم کره در مورد بزرگترین پادشاه این کشور سوال می شود اکثر آن ها از پادشاه سجونگ یا د میکنند و این بدلیل میراث ارزشمند این پادشاه یعنی خلق هانگول ( الفبای کره ) می باشد. او در حالی که ملت تازه استقلال یافته سختی های بسیاری را تحمل می کردنند بر تخت پادشاهی نشست و سلسله 500 ساله جوسان را بنیانگذاری کرد. چطور او بر ملت فرمانروایی می کرد؟

سجونگ بزرگ ( 1397-1450) که به عنوان پادشاه حکیم سلسله جوسان انتخاب شد تنها حکمران کره ای است که بعد از مرگش لقب بزرگ به او داده شد و چهره او برروی اسکناس 10000 وون کره جنوبی نقش بسته است .

چهارمین پادشاه سلسله جوسان کره موفقیت های چشمگیری در علم – ادبیات – سیاست و اساس ملت بدست آورد . به همین دلیل به گسترده او را علت موفقیت های ملت می دانند. اخیرا فیلم " ریشه عمیق درخت " که براساس داستان خلق هانگول توسط سجونگ بزرگ را به نمایش گذاشته است .

او در سال 1397 یعنی 5 سال بعد از اینکه پدر بزرگش Lee Seong-gye سلسله جوسان را پایه گذاری کرد به دنیا آمد. سجونگ سومین پسر Lee Bang-Won ، سومین پادشاه جوسان پادشاه Taejong بود. وقتی سجونگ به دنیا آمد ملت دوره تحول را می گذرانید و ساختار و احساسات عمومی ثابت نبود . او در 22 سالگی در سال 1418 تاج گذاری کرد و برای 32 سال موفقیت های چشمگیری در علم ، سیاست ، هنرهای نظامی ، و ادبیات بدست آورد که او را به عنوان نوآور ترین پادشاه مشخص کرد. پادشاه سجونگ به خاطر نیک خواهی و تلاش ها یش مورد احترام زیادی است . او همچنین یک محقق پرشور بود که دانش و استعداد ذاتی اش در همه زمینه های مطالعاتی حتی دانشمندان بزرگ را هم شگفت زده کرده بود.او پادشاهی بود که فکری را که درست بود انجام میداد. او همیشه به افراد عادی توجه میکرد و مراقبت از مردم در مرکزیت سلطنت او بود. توجه به افراد ش در اعلامیه هایش به خوبی آشکار است. " یک پادشاه ملت اش را در بهشت فرمانروایی میکند. یک حکمران خوب باید احترام زیادی برای انسان ها قائل باشد."نیاز به گفتن ندارد که برجسته ترین اختراع سجونگ بزرگ هانگول( الفبای کره ای ) است . او متاسف بود که مردم عادی رسم الخط مناسبی برای گفتارشان ندارند. او میخواست زبان کره ای را به یک ابزار مناسب و کارآمد مجهز کند. اگر چه او تلاش میکرد تا یک رسم خط کاملا جدید زبان کره ای ایجاد کند اما با واکنش شدید دانشمندان نخبه روبرو شد. به هر حال این مسئله او را از خلق رسم خط کره ای باز نداشت. هانگول نه تنها علمی است بلکه فلسفی هم می باشد . حروف بی صدای هانگول از عضو های صوتی الگو گرفته شده و شکل حروف آن از اعضای صوتی انسان و 3 تا از اجزای اساسی جهان یعنی بهشت – زمین و انسان الگو گرفته است. تلاش های پی در پی او برای ایجاد رسم خط به موفقیت رسید. در سال 1443 او هانگول را درست کرد و آن را hunminjeongeum نامید این اسم به معنای " صداهای درست برای آموزش مردم " است. قبل از اینکه 3 سال بعد در سال 1446 آن را اعلام عمومی کند او کوشید تا آن را تکمیل کند. در 28 امین سال پادشاهی سجونگ رسم خط ویژه کره ای در نهایت به اعلام عمومی رسید.سجونگ بزرگ همچنین کتاب های بسیاری درباره کشاورزی- جغرافی و رشته های دیگر انتشار داد. علاوه بر آن شروع به پیشرفت دادن نت های موسیقی برای آهنگ های کره ای کرد که تا آن زمان به صورت زبانی انتقال می یافت.در 16 امین سال حکومت اش اولین شاخص آفتاب کره ای درست شد. و جدول های نوشته شده درباره طول سایه بین طلوع و غروب آفتاب وجود دارد. در 23 امین سال باران سنج اختراع شد.

دفاع شخصی هوجون موسول

 

شمشیرزنی کره ای

 

مبارزه هوجون موسول